Biogazownie łączą siły

21.11.2018

 

W dniu 14.11.2018 roku odbyło się spotkanie zorganizowane dla naszych ponad 20 Klientów – biogazowni rolniczych będących Klientami Spółki w obszarze bilansowania i obrotu energia elektryczną wytworzoną w OZE. Uczestnicy spotkania tworzą grupę dysponującą łączną mocą zainstalowaną ponad 20 MW, której produkcja wynosi ponad 122 GWh rocznie.

Na spotkaniu omówiono aktualną sytuację na rynku energii, przyczyny mających miejsce w ostatnim czasie wzrostów cen energii elektrycznej oraz mega trendy w energetyce. Przedstawiono również możliwe scenariusze modelu uczestnictwa w rynku energii przez wytwórców OZE. Jednym z omawianych modeli była sprzedaż energii elektrycznej wytworzonej w stabilnych źródłach OZE do korporacyjnych klientów biznesowych. Aktualnie energia elektryczna wytworzona przez klientów IEN Energy Sp. z o.o. sprzedawana jest na rynkach Towarowej Giełdy Energii. W 2019 roku jako agregator planujemy sprzedaż energii elektrycznej wyprodukowanej przez naszych Klientów w biogazowniach rolniczych do dużych odbiorców korporacyjnych zainteresowanych wpisaniem się w aktualne trendy i zużywających 100% energii wytworzonej w OZE

Biogazownia rolnicza jako stabilne źródła wytwórcze jest w stanie bardzo precyzyjnie planować produkcję energii elektrycznej, którą następnie na tzw. Grafiku, IEN Energy jest w stanie sprzedać do dowolnego odbiorcy korporacyjnego, świadcząc jednocześnie temu odbiorcy usługę bilansowania. IEN Energy obsługuje kompleksowo wszystkie procesy pomiędzy wytwórcami a odbiorcami energii elektrycznej począwszy od planowania, grafikowania oraz bilansowania energii elektrycznej, również w odniesieniu do umów PPA (Power Purchase Agreement).

Kontakt

Napisz do nas

Logo
  • ul. Kolady 3
    02-691 Warszawa
  • 9:00 - 17:00
  • +48 22 119 29 29
    biuro@ienenergy.pl
  • +48 22 242 86 55
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 IEN ENERGY | Realizacja: Grupa IEN