Michałowo modelowym przykładem wdrożenia idei klastra energii!

16.10.2019

15 października mieliśmy okazję gościć samorządowców z powiatu opoczyńskiego, w tym starostę Marcina Baranowskiego. Goście przyjechali zobaczyć, jak działania podejmowane w klastrze przekładają się na życie mieszkańców i funkcjonowanie gminy. Mamy nadzieję, że część pomysłów realizowanych w Michałowie uda się przeszczepić na opoczyński grunt.

 

Po prezentacji burmistrza Michałowa Marka Nazarko, w czasie której przedstawił rozmach inwestycyjny gminy, delegacja udała się na miejską pływalnię ogrzewaną ciepłem płynącym z biogazowni. Następnie samorządowcy z zainteresowaniem zwiedzili  samą biogazownię oraz zapoznali się z planami budowy drugiej jednostki. Zobaczyli też plany rozbudowy sieci ciepłowniczej, która pozwoli zasilić w zielone ciepło większość gminnych budynków w Michałowie.

 

Spółka IEN Energy jako koordynator klastra energyRegion Michałowo gorąco dziękuje gościom z powiatu opoczyńskiego za przyjazd i zaprasza innych samorządowców zainteresowanych praktycznym funkcjonowaniem klastrów energii do kontaktu. Wizyta w Michałowie to bardzo przydatne i inspirujące doświadczenie!

Kontakt

Napisz do nas

Logo
  • ul. Kolady 3
    02-691 Warszawa
  • 9:00 - 17:00
  • +48 22 119 29 29
    biuro@ienenergy.pl
  • +48 22 242 86 55
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 IEN ENERGY | Realizacja: Grupa IEN